WYSTAWA ASTROFOTOGRAFII

Banner WYSTAWY ASTROFOTOGRAFII

WYSTAWA ASTROFOTOGRAFII

Zapraszamy na wystawę zdjęć astrofotografii do zewnętrznej „Galerii na Murze” Ośrodka Kultury na Nowym Rynku na Osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie.

Na wystawę zapraszają autorzy Wojciech Zieliński i Przemysław Krąkowski – koledzy z pracy, a po niej obserwatorzy nocnego nieba. Pasjonaci astronomii i astrofotografii.

Astrofotografia, to stara dziedzina fotografii, która dzięki dzisiejszym możliwościom technicznym (zarówno w obszarze samego sprzętu do obserwacji, jak i fotografii i jej obróbki) umożliwia fotografowanie kosmosu (gwiazd, galaktyk, planet,…), a także nas – ludzi w relacji z kosmosem (fotografia nocna krajobrazowa). Wykonanie jednego zdjęcia niejednokrotnie wymaga długich przygotowań, nakładów finansowych, wyczekiwania na odpowiednie warunki pogodowe. Najważniejsze jest ciemne niebo, takie, które nie jest „zaśmiecone” światem, dlatego chcąc uprawiać astrofotografię, trzeba też uwzględnić w swoim grafiku czas i energię na poszukiwanie odpowiedniego miejsca. Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane w Bieszczadach oraz w Afryce Południowej, gdzie warunki do takiej fotografii są odpowiednie. Autorem zdjęć jest Wojciech Zieliński, opracowanie opisów przygotował Przemysław Krąkowski.

„Choć życie może wydawać się trudne, zawsze jest coś, co możesz zrobić i osiągnąć sukces. Patrz w gwiazdy, a nie pod stopy.” Stephen Hawking.

 

Tekst i zdjęcia: Przemysław Krąkowski i Wojciech Zieliński

 

Data

sty 15 2021 - mar 19 2021
Expired!

Czas

08:00 - 18:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: sty 15 2021 - mar 19 2021
  • Czas: 02:00 - 12:00

Lokalizacja

Galeria na Murze
Nowy Rynek 8, 62-095 Murowana Goślina
Kategoria

Comments are closed.